Menu

Activitatea artistica Vreau sa fiu vedetaGrupul de dans „Etno” al Scolii Gimnaziale Speciale Nr.14 Tulcea a participat joi, 20.11.2014, orele 10.00, la Palatul Copiilor Tulcea, la activitatea artistica „Vreau sa fiu vedeta”.
Asociatia Eurofan din Tulcea a organizat acest eveniment in colaborare cu Centrele de copii Cocorii I si Cocorii II, Centrul Sf. Maria si Scoala Gimnaziala Speciala Nr.14 Tulcea.
Copiii din aceste centre si de la Scoala Nr.14 au dansat, au cantat, au recitat, iar voluntarii (elevi de la Liceul Spiru Haret, Liceul de Arta si Liceul Economic) au incantat pe micii performeri dar si pe spectatori cu activitati interactive si ghicitori pentru copii.

Toti participantii la spectacol au primit diplome si dulciuri, iar voluntarii au primit diplome. Parteneriatul dintre organizatiile care au colaborat la pregatirea acestui eveniment va continua si in anii viitori.