Menu

Serbarea de Craciun 2015



Pentru toţi copiii, Crăciunul semnifică bucurie, veselie, cadouri, familie…Pentru copiii noştri însă, Crăciunul semnifică magie!
În preajma sărbătorilor de iarnă, an de an, elevii Şcolii Gimnaziale Speciale Nr. 14 Tulcea pregătesc o serbare dedicată lui Moş Crăciun. Astfel, în data de 15 decembrie 2015, elevii şi profesorii şcolii noatre au organizat serbarea de Crăciun. Aceasta s-a desfăşurat la Palatul Copiilor Tulcea, unde elevii au cântat şi l-au încântat pe Moş Crăciun, care nu i-a dezamăgit nici de această dată, răsplătindu-le munca de peste an.  Alături de elevii şcolii noastre au participat şi elevi ai Liceului Teoretic ,,Ion Creangă’’ Tulcea, îndrumaţi de către doamna profesoară Dorobanţu Elena.
Întregul colectiv al Şcolii Gimnaziale Speciale Nr. 14 Tulcea mulţumeşte părinţilor, instructorilor-educatori, ajutoarelor lui Moş Crăciun şi tuturor celor prezenţi la serbarea noastră şi vă urează: ,,Sărbători fericite şi un Crăciun cu magie!’’

                                                              Prof. Psihopedagogie specială: Avram Mirela-Cătălina