1 Iunie

La mulţi ani, copile! Este ziua ta! Să creşti cu zâmbetul pe buze şi viaţa să-ţi fie asemeni unui cer senin!
Zâmbetul pe buze au avut şi elevii claselor a III-a şi a X-a în excursia desfăşurată marţi, 31.05.2022, cu ocazia Zilei de 1 Iunie, cu plecare de la Tulcea – Mânăstirea Saon- Mânăstirea Cocoș- Mânastirea Celic- Dere- Tulcea, excursie organizată de profesor Mirela Toderaş şi profesor Adina Avram.
Scopul excursiei a fost de creștere a gradului de participare la activități extrașcolare a elevilor, întărirea autonomiei, dezvoltarea abilităților pentru viață, formarea competențelor sociale și civice.
Elevii au fost însoţiţi şi de profesor-educator Magda- Carmen Grosu și profesor-educator Mirela Larie precum şi de un părinte în turul mânăstirilor, la Mânăstirea Saon fiind impresionați de porumbeii, păunii și struții Grădinii Zoologice.