Bucătarii iscusiți

Elevii claselor a VIII-a A și a VIII-a B și-au exersat abilitățile și deprinderile din cadrul activităților de preprofesionalizare și terapie ocupațională, participând cu bucurie și interes la activitatea integrată „Bucătarii iscusiți”. Elevii și-au dezvoltat cunoștințele privind importanța consumului de alimente sănătoase, apoi și-au luat în serios rolul de bucătari și au pregătit cartofi la cuptor, bucurându-se la final de rezultatele muncii lor și de gustul delicios al preparatului obținut.
Competențele vizate:
– dezvoltarea capacității de relaționare în cadrul grupului;
– utilizarea unor deprinderi gospodărești;
– respectarea normelor de igienă și a etapelor de realizare a unui produs.
Elevii au fost coordonați de: profesor psihopedagogie specială Liliana Onciu, profesor psihopedagogie specială Valentina-Georgeta Pandele, profesor psihopedagog Eliza Ștefănescu, profesor-educator Simona Cîrjan, profesor-educator Maria Goșa