Menu

PARTENERIAT EDUCATIONAL„𝑱𝒐𝒄𝒖𝒓𝒊𝒍𝒆 𝒑𝒓𝒊𝒆𝒕𝒆𝒏𝒊𝒆𝒊’’Elevii claselor a IX-a A, şi B, a VI-a şi a II-a A de la Şcoala Gimnazială Specială nr 14 Tulcea şi-au dat mâna în ”Jocurile Prieteniei” cu elevii claselor a VIII-a C şi a V-a C de la Şcoala Gimnazială Alexandru Ciucurencu în cadrul primei activităţi dintr-un parteneriat educational încheiat între cele două şcoli.
Activitatea s-a desfăşurat la Şcoala Gimnazială Alexandru Ciucurencu şi a debutat cu o vânătoare de comori în care copiii au fost provocaţi să descopere surprize dulci sub covorul de frunze din parcul şcolii.
Pe terenul de sport, elevii s-au cunoscut şi au socializat prin diverse jocuri iar apoi s-au deplasat în Parcul Victoria unde au adunat frunze, castane şi conuri de brad.
Sub coordonarea cadrelor didactice prof. Marin Valerica, Velici Adina, Onciu Liliana, Antohi Mirela şi Ispas Aurora, elevii au valorificat materialele adunate din natură şi au confecţionat decoraţiuni de toamnă în cadrul unor ateliere de creaţie.