Menu

Proiect SPECIAL TOUCH OF THE ENVIRONMENTMediul înconjurător este afectat negativ prin deteriorarea habitatelor naturale de către acțiunile omului și mijloacele nenaturale prin care intervine asupra acestora.
În cadrul proiectului „SPECIAL TOUCH OF THE ENVIRONMENT”, demarat pe platforma eTwinning de către o echipă de profesioniști din Turcia, Școala Gimnazială Specială Nr. 14 Tulcea a fost parteneră.
Proiectul a urmărit socializarea prin dezvoltarea abilităților comune, permițând tuturor elevilor indiferent de naționalitate, statut social și cerințele educaționale speciale să se reunească, să fie conștienți de importanța protecției mediului și de efectele negative ale poluării.
Elevii au participat la activități de curățare a mediului în școală și în afara acesteia și au desfășurat lucrări artistice cu deșeuri reciclabile.

Profesor psihopedagogie specială Glatchevici Alexandrina