Menu

Săptămâna fructelor și legumelor donate29.11.2022 – ”Împarte iubire, împarte bunătate, arată că îţi pasă de ceilalţi: averea ta va fi infinită. (Dabasish Mridha)” Campania socială ”Săptămâna fructelor și legumelor” din cadrul SNAC, desfășurată în perioada 21-25 noiembrie 2022 s-a încheiat cu succes. Scopul acesteia a fost implicarea  copiilor cu cerințe educaționale speciale din Școala Gimnazială Specială Nr. 14, Tulcea  în activităţi de voluntariat,  astfel li se formează și dezvoltă stima de sine, responsabilitatea, sensibilitatea față de familiile aflate în dificultate, precum şi devotamentul faţă de ideile civice. Elevii claselor pregătitoare A și B, a VI- a și a IX-a B au colectat, donat fructe și legume familiilor a doi elevi înscriși la unitatea noastră școlară și unor cazuri sociale identificate de Părintele D. (Parohia Intrarea Maicii Domnului și Sf. Antonie, Tulcea).