Menu

Scoala Gimnaziala Speciala Nr. 14 a sarbatorit astazi eTwinning DayȘcoala Gimnazială Specială Nr. 14 a sărbătorit astăzi eTwinning Day!

În cadrul proiectului ”Can you play with me”, proiect în care suntem parteneri, vom vorbi și învăța despre motivație, determinare și gestionare emoțiilor.

Scopul gamificării nu este de a juca jocuri sau de a se distra. Acesta își propune să realizeze schimbarea comportamentală cu motivație prin utilizarea elementelor de joc și joc ca instrument. Scopul nu este de a acorda premii. Recompensele din joc sunt folosite pentru a crește motivația internă și externă. În acest context, gamificarea are un loc important în educația secolului 21, deoarece permite fiecărui copil să învețe în ritmul propriu, oferă participare activă, crește motivația, apelează la inteligențe multiple și face procesul distractiv.

Va urma…