Menu

Activitate în parteneriat cu Casa Corpului Didactic TulceaÎn cadrul Parteneriatului Strategic Erasmus+ ”Hands-on Development Strategies in a Content-Centered Context for Young and Adult Learners with Poor Basic Skills in Literacy and Numeracy”, Casa Corpului Didactic Tulcea si Școala Gimnazială Specială Nr. 14  au organizat în data de 4 octombrie 2016 o activitate educativă  la care au participat și cei 10 profesori reprezentanți ai țărilor partenere Ungaria, Spania, Lituania și Turcia.

Elevii și profesorii de la Școala Gimnazială Specială nr. 14 au desfășurat o activitate interdisciplinară în care noțiunile de alfabetizare și numerație s-au îmbinat cu abilitățile practice, desenul și muzica. Motivația pentru învățare manifestată de elevi și dăruirea profesorilor i-a impresionat pe participanții veniți din statele europene.
Evenimentul s-a înscris în agenda reuniunii transnaţionale organizată la Tulcea de către Casa Corpului Didactic, în calitate de partener.