Menu

Proiect SNAC cu Scoala Gimnaziala Mihail KogalniceanuÎn data de 29.04.2015 elevii clasei a VII-a au participat la activitatea “Natura ne zâmbeşte!” din cadrul proiectului SNAC “Suflet pentru suflet”, derulat în parteneriat de către Şcoala Gimnazială Mihail Kogălniceanu şi Şcoala Gimnazială Specială Nr.14 Tulcea.
Elevii voluntari și elevii beneficiari au confecţionat zambile din hârtie colorată şi au plantat flori în ghivece realizate din materiale reciclabile şi le-au decorat cu ornamente pregătite de ei.
Elevii au fost îndrumaţi pe timpul activităţii de către doamna învățătoare Grigore Constantina şi doamna educatoare Dinu Vasilica de la Şcoala Gimnazială Mihail Kogălniceanu, profesor psighopedagobie specială doamna Adina-Eugenia Avram, profesor  psihopedagog Oana Avram şi doamna Raţă Mădălina, părinte de la Şcoala Gimnazială Specială Nr.14 Tulcea.

Voluntarii au prezentat şi un moment artistic. Împreună, elevii participanţi din cele două şcoli au dansat, au cântat, au relaţionat, au împărtăşit impresii, au legat prietenii.
Copiii au manifestat interes deosebit în cadrul activităţii, dovedind îndemânare şi spirit creativ, iar rezultatele au fost pe măsură.