1 IUNIE

La mulţi ani, dragi copii! Este ziua voastră! Să creşteți cu zâmbetul pe buze şi viaţa să vă fie asemenea unui cer senin!
Zâmbetul pe buze au avut elevii clasei a VI-a A de la Școala Gimnazială ,,I.L.Caragiale” și cei ai claselor a IV-a şi a VII-a A și B de la Școala Gimnazială Specială Nr 14.
O întâlnire plină de veselie, voie bună și emoții în care s-au consolidat prieteniile dintre elevii celor două școli din cadrul parteneriatului ,,Sunt copil ca fiecare”.
Scopul activității fost de cultivarea spiritului de acceptare, cooperare, toleranță, independență pozitivă, exersarea deprinderilor elementare de comportament social.

Prof. Coordonatori: Nadia Ignatencu, Adina Avram, Mirela Larie, Doina Simionov, Gabriela Popa.