Menu

Campania națională Vaccinare și testare pentru învățareCampania națională ”Vaccinare și testare pentru învățare” promovată în conferința tematică organizată în 27 aprilie 2021, de către Inspectoratul Școlar Județean Tulcea, în sala de ședințe ”Mihail Kogălniceanu” a Consiliului Județean Tulcea, într-un format de tip mixt, prin participare fizică și online a reprezentanților tuturor unităților și instituțiilor de învățământ. La conferință au participat domnul Sorin Ion, Secretar de stat în cadrul Ministerului Educației, doamna Viorica Pavel – Inspector Școlar General al Inspectoratului Școlar Județean Tulcea, domnul deputat George Șișcu, domnul Marcel Ivanov-prefectul județului Tulcea, domnul Mihai Huleni- vicepreședintele Consiliului Județean Tulcea, domnul Ștefan Ilie-Primarul municipiului Tulcea, doamna Gabriela Nichifor – director al Casei Corpului Didactic Tulcea, domnul Constantin Coca – director al Centrului Județean de Excelență Tulcea, doamna Delia Oana Ciulache – reprezentant D.S.P., colonel Daniel Petrov- inspector șef în cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență ”Delta” al Județului Tulcea, reprezentanți ai federațiilor sindicale din educație, ai elevilor și părinților.