Menu

Centenarul în Școala Gimnazială Specială Nr.14Elevii Școlii Gimnaziale Speciale Nr.14 Tulcea au sărbătorit cu voioșie dar și încărcătură emoțională Centenarul Marii Uniri, prin intermediul mai multor activități ce au debutat în data de 14 noiembrie 2018, când au participat la ceremonialul militar și religios organizat la Monumentul Independenței, eveniment desfășurat în cinstea aniversării revenirii Dobrogei la Patria Mamă.
În perioada următoare elevii au participat la activități interesante în cadrul cărora s-au îmbinat metode formale cu metode non-formale: au gătit mâncăruri tradiționale, au realizat lucrări frumoase în care au pus și o parte din sufletul lor, au cântat cu seriozitate imnul României și au purtat cu mândrie tricolorul, semn al iubirii față de țară.
Profesor Ileana Gălățescu