Menu

Concursul Regional de Creaţie „Delta Dunării, paradisul florei şi faunei” Ediția a VIII-a 2019Şcoala Gimnazială Specială Nr. 14 Tulcea şi partenerii săi, Administraţia Rezervaţiei Biosferei Delta Dunării Tulcea şi Palatul Copiilor Tulcea, vă invită să participaţi la Concursul Regional de Creație „DELTA DUNĂRII, PARADISUL FLOREI ŞI FAUNEI”, ediţia VIII.
Conferința de lansare a proiectului a avut loc marți 22-01-2019, începând cu ora 11:00, la sediul școlii din strada Grădinarilor nr. 48, Tulcea.
Proiectul se adresează copiilor şi elevilor din ţară înscrişi în învăţământul preșcolar, primar şi gimnazial din şcolile de masă și din învăţământul special din ţară, Palatele şi Cluburile Copiilor.
Prin intermediul acestui proiect dorim să insuflăm copiilor şi elevilor dragostea pentru natură, deprinderea unei atitudini de responsabilitate faţă de importanţa protecţiei mediului înconjurător, să stimulăm şi să valorificăm potenţialul lor creativ. Ne propunem să intrăm în lumea minunată a artei zugrăvind frumuseţile Deltei Dunării prin desen, pictură, colaj, fotografie și compunere.
Concursul Regional de Creație ,,Delta Dunării, paradisul florei și faunei’’ este înregistrat în CAER 2019 la poziția 1997.
Coordonatori: Prof. Carmen-Gabriela Bumbac
Prof. Adina Eugenia Avram
Prof. Iulia Karamihai