Menu

„Prietenie, joc și zâmbete”

Parteneriat Școala Gimnazială nr. 12 și Școala Gimnazială Specială nr. 14
Elevii claselor I B, a IV-a, a VI-a, a VII-a B, a IX-a B coordonați de profesor psihopedagogie specială Alexandrina Glatchevici, Gina Bucur,  Adina Eugenia Avram, Georgeta Popa, profesor psihopedagog Eliza Ștefănescu, profesor-educator Mihaela Militaru și elevii clasei a III-a, coordonați de doamna professor învățământ primar Mihaela Andriev ( Școala Gimnazială Nr. 12) au participat, într-o ambianță plăcută, de sărbătoare la o șezătoare  formată din patru ateliere de lucru cu tema ”Ajutoarele Moșului” unde au realizat obiecte artizanale (decorațiuni de Crăciun), au cântat colinde, au fost implicați în jocuri educative cu scopul întăririi sentimentului de apartenență la grup, integrării sociale, crearea unei stări emoționale pozitive.
„Prietenia este floarea unei clipe si fructul timpului.”