Menu

Serbarea ÎN AŞTEPTAREA LUI MOŞ CRĂCIUNPentru noi toţi  iarna nu este numai anotimpul zăpezii şi al frigului, ci şi acela al bucuriilor prilejuite de atâtea datini şi obiceiuri legate de sarbătorirea Naşterii Domnului.

Şcoala Gimnazială Specială nr.14 Tulcea a organizat în data de 22 decembrie 2016, Serbarea de Crăciun, la care au fost invitaţi elevii, părinţii/tutorii acestora, cadre didactice din învăţământul special şi de masă, reprezentanţi ai Inspectoratului Şcolar Judeţean Tulcea şi ai instituţiilor reprezentative din comunitate. Evenimentul coordonat de prof. Potârniche Constanţa, prof. Simionov Doina, prof.Avram Adina, ed. Joita Emilia, prof. Ropotan Ramona, prof. Machedon Mihaela, prof.Crăciun Silvia, prof.Timofei Paşa s-a desfăşurat în sala de festivităţi a Bibliotecii Judeţene ,,Panait Cerna”, într-o atmosfera caldă de sărbătoare, unde au răsunat poeziile şi colindele tradiţionale iar Moş Crăciun a oferit cadouri tuturor elevilor.