AJUTĂ-I SĂ ZÂMBEASCĂ- parteneriat educațional

Vineri, 20 ianuarie 2017, elevii clasei a X-a C de la Liceul Teoretic “Grigore Moisil” și elevii claselor a II-a, a VI-a A, a VII-a A și a X-a de la Şcoala Gimanzială Specială Nr.14, au participat la activitatea cu tema Români Uniţi, din cadrul parteneriatului educational Ajută-i să zâmbească, activitate dedicată zilei de 24 ianuarie, Ziua Unirii Principatelor Române. Parteneriatul a avut drept scop atragerea elevilor la activităţi care omagiază evenimente importante din istoria patriei precum şi promovarea valorilor şi a tradiţiilor specifice poporului român. Elevii uniţi prin inocenţă, dăruire, prietenie, au desenat harta României, au confecţionat steguleţe şi alături de doamnele profesoare Anişoara Ivanov, Liliana Onciu, Mirela Antohi, Veronica Pocovnicu şi Valentina Safca, au incins Hora Unirii.