Menu

Activitatea metodică Clinchet pentru bucuria muncii împliniteÎn data de 31 ianuarie 2017, în cadrul Comisiei metodice a profesorilor de psihopedagogie specială de la Şcoala Gimnazială Specială nr.14, a avut loc dezbaterea cu tema „Clinchet pentru bucuria muncii împlinite” privind necesitatea modernizării procesului instructiv-educativ prin îmbinarea activităţilor şcolare cu activităţile extracurriculare. Doamnele profesor Adina Avram şi profesor Mirela Toderaş au prezentat activităţi interesante şi atractive la care elevii claselor a V-a şi a IX-a, au participat activ şi eficient, în scopul promovării competenţelor, valorilor educaţionale şi a talentului, activităţi cum ar fi: „Mascote din hârtie”, „Dovleacul- vedeta toamnei”, „Mâini dibace, ştiu a coase”, „Ghetuţele lui Moş Nicolae”, „Ornamente pentru brad”, etc.