Menu

Invitatie la concursul national Delta Dunarii, paradisul florei si faunei

INVITAŢIE LA
Concursul Naţional
„DELTA DUNĂRII, PARADISUL FLOREI ŞI FAUNEI” ediţia a VI-a, 2017

            Şcoala Gimnazială Specială Nr. 14 Tulcea şi partenerii săi, Administraţia Rezervaţiei Biosferei Delta Dunării Tulcea şi Palatul Copiilor Tulcea, vă invită să participaţi la Concursul Naţional „DELTA DUNĂRII, PARADISUL FLOREI ŞI FAUNEI”, ediţia a VI-a.
Proiectul se adresează copiilor şi elevilor din ţară înscrişi în învăţământul preşcolar, primar, primar şi gimnazial din şcolile de masă şi din învăţământul special din ţară, Palatele şi Cluburile Copiilor. Prin intermediul acestui proiect dorim să insuflăm copiilor şi elevilor dragostea pentru natură, deprinderea unei atitudini de responsabilitate faţă de protecţia mediului înconjurător, să stimulăm şi să valorificăm potenţialul lor creativ. Ne propunem să intrăm în lumea minunată a artei zugrăvind frumuseţile Deltei Dunării prin desen, pictură, colaj , fotografie și compunere .
Nu se percepe taxa de participare. Regulamentul de organizare, protocolul de colaborare și fișa de înscriere se regăsesc în fișierul atașat. Concursul național,,Delta Dunării, paradisul florei și faunei’’ este propus pentru CAEN 2017.
Coordonatori:
Director: Carmen Gabriela BUMBAC
prof. Ileana Gălățescu email liligalatescu77@yahoo.com tel. 0740225959
prof. Iulia Karamihai email iulia_karamihai@yahoo.com tel.0744916571

Regulament de organizare

Anexa 1

Anexa 2