Menu

Festivitatea de deschidere a anului școlar 2017-2018Momente de bucurie și emoție la Șoala Gimnazială Specială nr. 14 în prima zi a anului școlar 2017-2018. Copii, părinți, dascăli, reprezentanți ai comunității tulcene și multe flori dăruite în semn de recunoștință pentru responsabilitatea și profesionalismul corpului profesoral.
„Am vrut să vin în mod special la dumneavoastră, o școală cu particularități specifice, pentru că, poate mai mult decât în altă parte, aici dumneavoastră ar trebui să simțiți sprijinul autorităților și nu numai. Aveți respectul meu, dumneavoastră, cadrele didactice, pentru eforturile pe care le faceți alături de acești copii, evident același respect și urări de bine am și față de părinții care coordonează destinul acestor copii, poate mai puțin norocoși decât alții. Apreciem eforturile pe care cadrele didactice le fac pentru ca acești copii să fie și ei alături de comunitatea noastră.”, a declarat primarul Constantin Hogea.