Menu

Program de formare „Strategii didactice pentru dezvoltarea competențelor de bază la elevii/tinerii cu dificultăți în învățare”În perioada 5 – 20 mai 2017, Casa Corpului Didactic Tulcea a organizat programul de formare „Strategii didactice pentru dezvoltarea competențelor de bază la elevii/tinerii cu dificultăți în învățare”, avizat M.E.N., cu durata 24 ore. La acest program de formare desfășurat în cadrul Parteneriatului Strategic Erasmus+ Hands-on Development Strategies in a Content-Centered Context for Young and Adult Learners with Poor Basic Skills in Literacy and Numeracy”, au participat cinci cadre didactice de la Şcoala Gimnazială Specială nr. 14 Tulcea. Structurat într-un format preponderent aplicativ, cursul a contribuit la îmbunătățirea abilităților necesare pentru proiectarea și desfășurarea activităților de educație remedială și asistență socio-educativă, precum și de proiectare a practicilor/demersurilor incluzive, de integrare a elevilor/tinerilor cu dificultăți în învățare.

Descarcă: Calendarul programului de formare