Menu

Serbarea Bine ai venit, primăvarăCu ocazia sosirii primăverii, elevii Şcolii Gimnaziale Speciale nr. 14 Tulcea, au susţinut în data de 7 martie 2017, programul artistic  intitulat Bine ai venit, primăvară!, la care au participat preşcolari, elevi, părinţi, bunici, tutori, cadre didactice din şcoală. Activitatea, coordonată de profesorii: Galatescu Ileana, Avram Adina, Karamihai Iulia, Potârniche Constanţa, Dumitriu Mihaela, Glatchevici Alexandrina, s-a desfăşurat  într-un decor împodobit de sărbătoare unde elevii au interpretat cu emoţie cântece şi poezii  dedicate zilei de 8 martie. Toţi copiii şi-au dorit, desigur, să fie cei mai buni!  Iar pentru mame ce poate fi emoţionant decât să-şi vadă micuţul la serbare recitând o poezie în care-i spune cât de mult o iubeşte?

Un copil este o comoară pentru un părinte, iar un părinte este o comoară pentru copiii săi.

Fiţi binecuvântaţi, dragii noştri părinţi!