Menu

SERBAREA DE SFÂRȘIT DE AN ȘCOLAR 2018-2019Odată cu venirea celei mai dorite vacanțe, vacanța de vară sau vacanța mare, elevii Școlii Gimnaziale Speciale Nr.14 Tulcea au pregătit, sub indrumarea profesorilor psihopedagogi, serbarea de sfârșit de an școlar. Costumați în straie de sărbătoare și accesorizați cu cele mai haioase măști și coronițe, elevii au susținut un program artistic deosebit.
Mulțimea de părinți, frați, bunici și profesori le-a cam dat emoții micuților care au devenit imediat adevărate staruri sub lumina sclipitoare a blitzurilor aparatelor foto și video, timp de aproape o oră. Astfel, după ce au recitat poezii și au cântat vesele cântecele, copiii au dat viață personajelor minunate din sceneta Povestea „Ridichea uriașă”, ținându-i cu sufletul la gură pe toți cei prezenți la eveniment. Atmosfera încărcată de emoție a fost vizibilă atât pe chipurile părinților, cât și pe cele ale cadrelor didactice care s-au implicat foarte atent în pregătirea și susținerea copiilor pe tot parcursul desfășurării momentelor artistice.

Vacanța mare a fost întâmpinată de copiii școlii noastre cu zâmbete, veselie și voie bună!
Îi felicităm pe toţi profesorii implicaţi în organizarea acestui deosebit eveniment !

Profesor psihopedagog Eliza Ștefănescu