Tabara-Prietenul bun la nevoie se cunoaste – iulie 2016

În perioada 25-29 iulie 2016, un grup de 15 elevi ai Școlii Gimnaziale Speciale Nr.14 Tulcea au petrecut clipe de neuitat în tabăra din localitatea Dunavățu de Jos, jud. Tulcea.

Tabăra tematică ,,Prietenul bun la nevoie se cunoaște!”  a fost organizată de Asociația Raza Soarelui-Sunlight, în cadrul proiectului ,,Voluntar activ în comunitatea noastră!” co-finanțat de Primăria Municipiului Tulcea și având ca parteneri Liceul de arte ,,George Georgescu” și Școala Gimnazială Specială Nr.14 din Tulcea. Programul taberei a cuprins multe activități desfăşurate în aer liber precum: jocuri de societate, activități sportive în parcul de frânghii, excursii cu barca, pescuit, fotografii în Delta Dunării şi altele.

Mulțumim domnului Nicolae Dinu, coordonatorul Centrului Multifuncţional Sunlight din localitatea Dunăvăţu de Jos, pentru minunatele activităţi recreative oferite elevilor şcolii noastre.